2015-12-09 Училищен шахматен турнир
На 9 декември в ОУ "Л.Каравелов" гр.Попово се проведе училищен шахматен турнир. В състезанието взеха участие 10 ученици от 2 до 8 клас.
Изиграха се 5 кръга при контрола от 15 минути на състезател. С 5 победи от 5 партии Стефан Димитров от 8 А клас заслужено спечели турнира.
Във възрастовата група 1-4 клас призьори станаха учениците от 3 А клас Никола Александров с 4 т., Никола Даринов с 3.5 т. и Атанас Петров с 2,5 т. Наравно с момчетата се състезаваха и 2 момичета от 3 Б клас - Рая Светланова и Татяна Мирославова. Те спечелиха по 1 т. като победител в директния двубой стана Рая.
След награждаването Стефан Димитров дари своята награда - волейболна топка на момчетата от 3 А клас.
Турнира бе последна проверка на учениците от ОУ "Любен Каравелов" преди Новогодишния шахматен турнир "Трите царя".