2015-01-10 VII Новогодишен шахматен турнир "Трите царя" Попово 2015
На 9 и 10 януари за седма поредна година се проведе Новогодишен шахматен турнир "Трите царя" Попово 2015. Организатори на състезанието бяха секциите "Шахмат" по проект "УСПЕХ" при ОУ "Л.Каравелов" и Гимназия "Христо Ботев" със съдействието на Община Попово.
Турнира се проведе в Актовата зала на Гимназия "Христо Ботев", а началото бе дадено от г-н Атанас Атанасов - директор Дирекция "Образование и култура". В надпреварата се включиха близо 60 шахматисти, учащи на територията на Община Попово, разделени на 3 възрастови групи: 1-4 клас (13 момчета и 1 момичета), 5-8 клас (18 момчета и 6 момичета) и 9-12 клас (16 момчета и 2 момичета). Срещите преминаха оспорвано, но в приятелска атмосфера. До последния кръг не беше ясно кои ще са победителите. Момичета във възрастовата група 5-8 клас показаха, че по нищо не отстъпват на момчетата. Впечатление с играта си направиха и представителите на с.Зараево, въпреки че не успяха да завоюват отличия. Благодарение на проект "УСПЕХ" бяха осигурени купи за отборното класиране, медали за победителите в отделните възрастови групи и поощрителни награди за останалите участници.
Ето и крайното класиране по възрастови групи:

1-4 клас

момчета

                                           точки медиана Бухолц Прогрес
                                                  Бухолц
 1.  Хюсеин Неджати      ОУ "Л. Каравелов"   4      10.0  17.0   13.5
 2.  Юмит Юсеинов        ОУ "Св.Кл.Охридски" 4       9.5  16.0   13.5
 3.  Никола Александров  ОУ "Л. Каравелов"   3.5     9.5  15.5   10.5
 4.  Никола Иванов       ОУ "Св.Кл.Охридски" 3.5     9.5  15.0    9.5
 5.  Павел Ивайлов       ОУ "Н.Й.Вапцаров"   3       8.0  13.5   10.0
 6.  Никола Даринов      ОУ "Л.Каравелов"    3       8.0  13.5    8.0
 7.  Теодор Симеонов     ОУ "Л.Каравелов"    2.5     7.5  12.5    7.0
 8.  Емил Йорданов       ОУ "Св.Кл.Охридски" 2.5     7.0  12.0    8.5
 9.  Кенан Мохамедов     ОУ "Л.Каравелов"    2.5     7.0  12.0    7.0
10.  Пресиян Иванов      ОУ "Л.Каравелов"    2       7.5  12.0    6.0
11.  Александър Цанков   ОУ "Св.Кл.Охридски" 2       7.5  12.0    4.0
12.  Атанас Петров       ОУ "Л.Каравелов"    1.5     6.5  10.5    4.5
13.  Юкнур Алиев         ОУ "Св.Кл.Охридски" 0.5     2.5   2.5    0.5

момичета

1.  Ива Димитрова       ОУ "Св.Кл.Охридски" 1.5     6.0  10.0    5.5

Отборно класиране

  1.   ОУ "Любен Каравелов" 13 т.   
  2.   ОУ "Св.Кл.Охридски"  12 т.   

5-8 клас

момчета

                                           точки медиана Бухолц Прогрес
                                                  Бухолц
 1.  Явор Драгомиров   ОУ "Н.Й.Вапцаров"     6      20.5  29.5   24.0
 2.  Давид Красенов    ОУ "Н.Й.Вапцаров"     6      20.0  28.0   26.0
 3.  Стефан Димитров   ОУ "Л. Каравелов"     5      22.0  30.0   20.0
 4.  Джемал Мустафов   ОУ с. Зараево         5      17.5  25.0   19.0
 5.  Димитър Спасов    ОУ "Н.Й.Вапцаров"     4.5    19.5  28.0   18.5
 6.  Божидар Михайлов  ОУ "Св.Кл.Охридски"   4      22.5  32.5   19.0
 7.  Ахмет Халилов     ОУ с. Зараево         4      20.0  29.0   17.0
 8.  Мустафа Мусов     ОУ с. Зараево         4      18.5  25.5   16.0
 9.  Димитър Вълкарев  ОУ "Л. Каравелов"     4      18.5  24.5   15.0
10.  Момчил Йорданов   ОУ "Н.Й.Вапцаров"     4      16.5  23.5   15.0
11.  Самуил Миленов    ОУ "Л. Каравелов"     3      19.5  27.5   16.0
12.  Страхил Пенев     ОУ "Н.Й.Вапцаров"     3      13.5  20.5    9.0
13.  Йоан Петков       ОУ "Л. Каравелов"     2.5    17.5  23.0   11.0
14.  Стефан Кьосев     ОУ "Л. Каравелов"     2      18.0  25.0    9.0
15.  Калоян Красимиров ОУ "Н.Й.Вапцаров"     1      15.0  20.0    4.0
16.  Мирослав Стефанов ОУ "Н.Й.Вапцаров"     1      14.5  19.5    1.5
17.  Явор Томов        ОУ "Н.Й.Вапцаров"     1       3.0   8.0    2.0
18.  Али Алиев         ОУ "Св.Кл.Охридски"   0       3.0  10.0    0.0

момичета

 1.  Крисия Георгиева  ОУ "Св.Кл.Охридски"   4.5    18.0  25.0   16.5
 2.  Михаела Руменова  ОУ "Св.Кл.Охридски"   4      14.5  20.5   12.0
 3.  Илияна Маркова    ОУ "Св.Кл.Охридски"   3      21.0  30.0   18.0
 4.  Яница Иванова     ОУ "Св.Кл.Охридски"   3      16.5  22.5   14.0
 5.  Айсен Сунаева     ОУ "Н.Й.Вапцаров"     3      12.5  18.5   10.5
 6.  Ивана Иванова     ОУ "Св.Кл.Охридски"   2.5    14.0  20.0    9.0

Отборно класиране

  1.   ОУ "Н.Й.Вапцаров"          20.5 т. 
  2.   ОУ "Св.Кл.Охридски"        15.5 т. 
  3.   ОУ "Л. Каравелов"          14.5 т. 
  4.   ОУ "Св.св.Кирил и Методий" 13.0 т.  
       с.Зараево 

9-12 клас

момчета

                                           точки медиана Бухолц Прогрес
                                                  Бухолц
  1. Бехнур Бекташев      ПГСС "Н.Пушкаров"   6     21.5  29.5   21.0
  2. Емилиян Красимиров   Гимназия "Хр.Ботев" 5.5   20.5  28.0   22.5
  3. Светослав Бориславов Гимназия "Хр.Ботев" 5     22.0  31.0   23.0
  4. Хаяти Мустафов       ПГСС "Н.Пушкаров"   5     20.5  28.5   19.0
  5. Мехрин Ахмедов       ПГСС "Н.Пушкаров"   4.5   23.5  31.5   22.5
  6. Сабри Скендеров      ПГСС "Н.Пушкаров"   4     19.5  26.5   17.0
  7. Георги Драгомиров    Гимназия "Хр.Ботев" 4     18.5  26.5   19.0
  8. Салим Ибрямов        ПГСС "Н.Пушкаров"   4     18.0  25.5   15.0
  9. Сенай Сергеов        ПГТЛП               3.5   14.0  19.5    8.5
 10. Хрисим Руменов       Гимназия "Хр.Ботев" 3     18.0  25.5   12.0
 11. Мустафа Сейдатов     ПГСС "Н.Пушкаров"   3     16.5  23.5   13.0
 12. Тонислав Иванов      ПГТЛП               2.5   17.0  23.5    7.5
 13. Олег Албенов         ПГСС "Н.Пушкаров"   2     17.5  24.5    9.0
 14. Давид Савов          Гимназия "Хр.Ботев" 2     13.0  18.0    9.0
 15. Мартин Букреев       Гимназия "Хр.Ботев" 1      3.0   9.0    2.0
 16. Алиф Акифов          ПГТЛП               0      1.5   6.0    0.0

момчета

  1. Сибел Бекташова      ПГСС "Н.Пушкаров"   3     17.0  24.0   11.0
  2. Светла Фиданова      ПГСС "Н.Пушкаров"   1      4.0  11.5    3.0

Отборно класиране

  1   ПГСС  "Н.Пушкаров"  19.5 т.
  2   Гимназия "Хр.Ботев" 17.5 т. 
  3   ПГТЛП                6.0 т. 

Видяна от: 1382


Автор:Недко Илиев